Firma Seçimi ve Catering terimi Nedir ?

  İzmir catering firmaları ile dolu bir şehir olmasına rağmen bir çoğumuz catering nedir tam olarak bilmiyoruz hatta hiç bir fikrimiz dahi yok tabikide bunun yabancı bir kelime olmasıyla çok alakası olsada aslında gittiğiniz yemekli organizasyonların bir çoğu catering firmaları tarafından yapılmaktadır. Organizasyon firması demek yerine neden catering firması diyoruz dersenizde , örneğin konser organizasyonları yapan firmalarda organizasyon firması dır diyatro yapanlar da düğün doğum günü yapanlarda o yüzden biraz ayrım yaratmak adına ve bu genel başlıktan biraz özele indirmek adına genelde yemekli organizasyon diye adlandırabileceğimiz etkinliğin adını kullanarak catering firmaları başlığı altında topluyoruz.

İzmir catering şirketleri arasında cidden ulusal anlamda başarılı firmalar yer alıyor. Sebebi ise izmirin genel doğası aslına bakarsanız ve insanlarıda bu doğal yağıdan dolayı catering organizasyonu gibi etkinliklere gayet meyilliler. Buda bizi başladığımız yere yani catering firmaların sıklığına getiriyor.

Kaliteli catering veya diğer bir deyimle organizasyon firması aslında uzunca yıllar tecrübenin haricinde vizyonda gerektiren bir iş. Gerek düğün gerek doğum günü gerek ise fuar organizasyonları gibi işleri ele alırsak hepsi doğal olarak zamana uyum sağlayan insanların giyim yemek ve eğlence anlayışı ile birlikte doğal bir şekilde evrimleşen organizasyonlardır. Bu sebepten bana sorarsanız organizasyon firmaları için deneyim kadar vizyon da önemlidir . Vizyon derken ise aslında değişime uyum sağlayabilme yeteneklerini kendilerine ilke edinen firmaların daha başarılı işlere imza attığını düğünmekteyim. Catering izmir dışında birçok ilde de revaçta olmasına karşın genellikle istanbul ankara gibi büyük şehirlerde daha etkin bir şekilde varlığını sürdürmektedir. Bu sebeple eğer bu şehirlerden birisine yakınsanız kaliteli bir organizasyon deneyimi yaşamak için daha büyük rekabet içeren şehirlerden firmalar tercih etmelisiniz. Fuar organizasyonu bile sadece belirli zamanlarda olmasına rağmen bu kadar çekişme içeriyorken düğün organizasyonu gibi bir işte kesinlikle işinize özen gösterecek bir firma seçtiğinize emin olmalısınız. Çünkü organizasyon işi aslında referans işidir. İzmir organizasyon firmaları arasındaki zorlu rekabet ortamından dolayı yaşanan güzel organizasyonların dışında en çok bu durumdan etkilenen , yapılan açılış organizasyonu ve kurumsal organizasyonlardır tabikide.Ama unutmamalıyız ki kurumsal organizasyon diğer organizasyonlara nazaran farklı tip hizmetlerinde sunulması gerektiği bir organizasyon tipidir. Örneğin izmir’de düzenliyeceğiniz bir firma lansmanı veya fuar tanıtım organizasyonu sırasında size hem kalıcak yer hem araç servisi hemde fuara özel grafik tasarımlar hazırlamak gibi konularda yardımcı olabilecek firma seçmeniz sizin lehinize olacak ve sizi rakiplerinizden bir kaç adım ileriye taşıyacak ve lansmanınız sırasında size potansiyel müşteri kitlenizze en doğru izlenimi bırakmak konusunda büyük bir yok kat ettirecek etkenlerdir. O yüzden organizasyon için anlaştığınız firmanın daha önceden kurumsal organizasyonlar sırasında gerekli alanlarda gerekli desteği sağlamış bir organizasyon olduğunu öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır. Eğer MYNA Catering’in kurumsal organizasyonlar sırasında size ne gibi ayrıcalıklar sunduğunu merak ediyorsanuz kurumsal organizasyonlar sayfamızı incelemeye davet ediyoruz.

 Bizim burada yayınladığımız makale ile aslında işin bir diğer boyutu olan reklam kısmını gösteriyoruz. İnternet reklamcılığıda bildiğimiz üzere gün geçtikçe daha da önem kazanmaya devam eden en iyi reklam araçlarımızdan birisi haline geldi . Bu yüzden güzel bir web tasarım ve sosyal medya hesapları kontrolü ile aslında hiçte küçünsenmeyecek imkanlar elde edilebilcek bir alan diyebiliriz.

  Organizasyon firmaları aslında bu Online reklam işinde geri kalmamış firmalar daha da doğru söylemek gerekirse sektör olarak bu internet reklamcılığı ve web sitesi gibi online pazarlama şansınıda yakalamış sıkı sıkıya takip eden bir sektör diyebiliriz. Suan çoğu organizasyon ve catering firmasının bir websitesi ve sosyal medya hesapları kurumsal mail adresi ve bunun gibi kurumsal kimlik kazandırmasını yapılandıracak bir çok etkin materyel kullanımları mevcut.

Sizlerde yaptıracağınız organizasyonu sırasında firmalar arasından elemeler yaparken firmanın gelişime ne kadar açık olduğunu anlamak amacı ile firmanın online dünyadaki aktifliğini de inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. MYNA Catering olarak sizlere istediğiniz her yerde firmamız hakkında doğru bilgiler elde edebilceğiniz web sitesi ve sosyal medya hesaplarımız ile yardımcı oluyoruz , doğru firmaya ulaşıp doğru bilgiler aldığınıza emin olmak istiyoruz .

” Doğru firmalar bularak , umduğunuzdan daha iyi organizasyonlar yaşamanız dileğiyle … “

MYNA Catering

 

 

 

Comments are closed.

Powered by 3un5i.com